Fundacja Dom Rain Mana Zaprasza Koncert Charytatywny Hanny Banaszak i Przyjaciół Osób z Autyzmem

Koncert Charytatywny
HANNA BANASZAK I PRZYJACIELE OSÓB Z AUTYZMEM
na rzecz budowy Domu Rain Mana
Kiedy: 25 listopada 2017 roku o godz. 18.00
Gdzie: Sala Koncertowa w Operze Leśnej w Sopocie
Adres: Sopot ul. Moniuszki 12
Bilety: Zaproszenia to dowolny datek na budowę Domu Rain Mana (sugerujemy 50 zł od osoby ) można zamawiać telefonicznie: T. 58 551 84 72 lub 606 58 59 41

Fundacja Dom Rain Mana zaprasza na Koncert Charytatywny na rzecz budowy domu dla osób z autyzmem na farmie Kwiekach. W Koncercie wezmą udział : Hanna Banaszak, Andre Hubner-Ochodlo, Beata Bartelik, Kacper Fułek i Renata Irsa.

Hanna Banaszak – artystka o wyjątkowym glosie, jest doskonałą piosenkarką, wokalistką jazzową, znaną m.in. z takich przebojów jak: „W moim magicznym domu”, „Samba przed rozstaniem”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”. Na stałe współpracuje z czołówką polskich twórców. Należą do nich: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty” Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni. Wokalistka brała udział w wielu koncertach. Poza licznymi występami w Polsce, prezentowała się w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, na Malcie etc…
Hanna Banaszak w swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza etc…, a także laureatką kilku nagród festiwalowych. W 2013 roku od Polskiego Radia otrzymała prestiżową nagrodę za dotychczasowy dorobek – tzw. Honorowy Złoty Mikrofon. Co roku występuje podczas Lata Teatralnego w sopockim Teatrem Atelier.

Andre Hubner-Ochodlo – aktor, reżyser teatralny, pieśniarz niemieckiego pochodzenia. Popularyzator kultury jidysz, założyciel i dyrektor Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, inicjator sopockiego festiwalu Lato Teatralne, dyrektor Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską. Jest jednym z bardziej znanych wykonawców pieśni jidysz w Polsce, stale koncertującym w Europie i na świecie (m.in. na Węgrzech, Białorusi, w Szwecji, USA, Kanadzie i Izraelu). Śpiewa także po polsku, m.in. piosenki Agnieszki Osieckiej.

Beata Bartelik W połowie lat 80. wylansowała przebój „Sen na pogodne dni”, z którym wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987 roku. Wiele lat śpiewała muzykę folk-rockową w takich zespołach jak Krewni I Znajomi Królika, Smugglers i Szela. Ważne miejsce na jej drodze muzycznej zajmuje kobiecy
zespół VibrasoniQ. Dziś muzyczne fascynacje Beaty Barteli oscylują między bluesem, swingiem i nastrojową bossanową.

Renata Irsa jest absolwentką Akademii Muzycznej. Wojciech Mann zaprezentował jej utwory słuchaczom radiowej Trójki i tak pochlebnie się o nich wypowiedział, że ich autorka postanowiła wydać swoje kompozycje na płycie. Zapowiedziany jest koncert artystki w trójkowym Studio Agnieszki Osieckiej.

Kacper Fułek – pianista, kompozytor, tekściarz, wokalista. Łączy w swoim stylu różne gatunki muzyczne, takie jak RnB, rock, poezja śpiewana, folk), a cudze utwory przenosi w zupełnie inne światy. Inspiracje czerpie z życia. Zazwyczaj wystarczy mu pianino i głos, ale lubi się również bawić muzyką i mieszać style. Na naszym koncercie zaprezentuje swoją własną kompozycje, ale także wystąpi jako akompaniator Renaty Irsy.
Artyści zagrają koncert na rzecz budowy Domu Rain Mana dla osób z autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/Czerska, gdzie Fundacja Dom Rain Mana własną ziemię (8,5 ha).

Fundacja Dom Rain Mana jest Organizacją Pożytku Publicznego, od jedenastu lat włącza się w nurt pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom poprzez organizowanie szkoleń i konferencji, wydawanie pisma AUTYZM i integrowanie środowiska. Dalekosiężnym celem fundacji jest stworzenie na wiejskiej farmie Centrum Pomocy dla osób z autyzmem – Dom Rain Mana.

Obecnie przygotowany jest projekt domu, są doprowadzone media, zbierane są pieniądze na budowę domu, w którym będą mogły żyć osoby z autyzmem, gdy zabraknie ich rodziców.

Zanim powstanie dom co roku fundacja organizuje w Kwiekach integracyjne pikniki, które gromadzą przy wspólnym ognisku i zabawach miejscową społeczność i podopiecznych fundacji i ich rodziców.

W czasie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna obrazów i grafik trójmiejskich artystów na rzecz budowy Domu dla Osób z Autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/ Czerska.

Organizator: Fundacja Dom Rain Mana www.domrainmana.pl
Partner: BART i Opera Leśna,
Patron Honorowy: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich

Patronat medialny: Radio Gdańsk i Trojmiasto.pl