koncert-2015
Almost Jazz Group zaprezentuje materiał leżący pomiędzy folklorem a ambitną muzyką jazzową. Muzycy serwują świeże, instrumentalne aranżacje znanych kaszubskich utworów, m.in. takich jak: „Wele wele wetka”, Nasza zemia, czy „Hej morze, morze”. Najpopularniejsze, najczęściej wykonywane i najchętniej słuchane melodie ludowe na Kaszubach w wykonaniu zespołu urzekają ciepłem, pozytywną energią i ciekawymi aranżacjami jazzowymi. W programie koncertu utwory z pierwszej płyty zespołu pt. Almost Jazz Group & Accordina oraz najnowszej pt. „Na Kaszëbach”.

Muzycy zagrają koncert na rzecz budowy Domu Rain Mana dla osób z autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/Czerska, gdzie Fundacja Dom Rain Mana własną przeznaczoną na ten cel ziemię (8,5 ha). Fundacja Dom Rain Mana jest Organizacją Pożytku Publicznego, od dziesięciu lat włącza się w nurt pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom poprzez organizowanie szkoleń i konferencji, wydawanie pisma AUTYZM i integrowanie środowiska. Jest inicjatorami powołania Porozumienia Organizacji Autyzm-Pomorze. Dalekosiężnym celem fundacji jest stworzenie na wiejskiej farmie Centrum Pomocy dla osób z autyzmem – Dom Rain Mana. Obecnie zbierane są pieniądze na budowę domu, w którym będą mogły żyć osoby z autyzmem, gdy zabraknie ich rodziców. Zanim powstanie dom co roku fundacja organizuje w Kwiekach integracyjne pikniki, które gromadzą przy wspólnym ognisku i zabawach miejscową społeczność i podopiecznych fundacji i ich rodziców. Więcej informacji o Fundacji Dom Rain Mana i o autyzmie na www.domrainmana.pl

W czasie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna obrazów i grafik na rzecz budowy Domu dla Osób z Autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/ Czerska.

czas: 26.11. 2015 r. godz. 18:00
miejsce koncertu: sala PFK w Operze Leśnej w Sopocie (ul. Moniuszki 12)

Informacja o biletach:
Zaproszenia można rezerwować dzwoniąc do Fundacji Dom Rain Mana : 58 551-84 -72 (cena zaproszenia to dobrowolny dar na budowę Domu Rain Mana, sugerujemy 40 zł)