Koncert 2017 - Hanna Banaszak i przyjaciele osób z autyzmem

Koncert 2017 – Hanna Banaszak i przyjaciele osób z autyzmem

W Koncercie wzięli udział : Hanna BanaszakAndre Hubner-Ochodlo,  Beata Bartelik , Kacper Fułek i Renata Irsa.

Hanna Banaszak – artystka o wyjątkowym glosie, jest  doskonałą piosenkarką, wokalistką jazzową, znaną m.in. z takich przebojów jak: „W moim magicznym domu”, „Samba przed rozstaniem”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”.  Na stałe współpracuje z czołówką polskich twórców. Należą do nich: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty” Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni. Wokalistka brała udział w wielu koncertach. Poza licznymi występami w Polsce, prezentowała się w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, na Malcie etc…
Hanna Banaszak w swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza etc…, a także laureatką kilku nagród festiwalowych. W 2013 roku od Polskiego Radia otrzymała prestiżową nagrodę za dotychczasowy dorobek – tzw. Honorowy Złoty Mikrofon.  Co roku występuje podczas Lata Teatralnego w sopockim Teatrem Atelier.

Andre Hubner-Ochodlo  – aktorreżyser teatralnypieśniarz niemieckiego pochodzenia. Popularyzator kultury jidysz, założyciel i dyrektor Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, inicjator sopockiego festiwalu Lato Teatralne, dyrektor Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską. Jest jednym z bardziej znanych wykonawców pieśni jidysz w Polsce, stale koncertującym w Europie i na świecie (m.in. na WęgrzechBiałorusi, w SzwecjiUSAKanadzie i Izraelu). Śpiewa także po polsku, m.in. piosenki Agnieszki Osieckiej.

Beata Bartelik W połowie lat 80. wylansowała przebój „Sen na pogodne dni”, z którym wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987 roku. Wiele lat śpiewała muzykę folk-rockową w takich zespołach jak Krewni I Znajomi Królika, Smugglers i Szela. Ważne miejsce na jej drodze muzycznej zajmuje kobiecy
zespół VibrasoniQ. Dziś muzyczne fascynacje Beaty Barteli oscylują między bluesem, swingiem i nastrojową bossanową.

Renata Irsa jest absolwentką Akademii Muzycznej. Wojciech Mann zaprezentował jej utwory słuchaczom radiowej Trójki i tak pochlebnie się o nich wypowiedział, że ich autorka postanowiła wydać swoje kompozycje na płycie. Zapowiedziany jest koncert artystki  w trójkowym Studio Agnieszki Osieckiej.

Kacper Fułek – pianista, kompozytor, tekściarz, wokalista. Łączy w swoim stylu różne gatunki muzyczne, takie jak RnB, rock, poezja śpiewana, folk), a cudze utwory przenosi w zupełnie inne światy. Inspiracje czerpie z życia. Zazwyczaj wystarczy mu pianino i głos, ale lubi się również bawić muzyką i mieszać style.  Na naszym koncercie zaprezentuje swoją własną kompozycje.

Organizator: Fundacja Dom Rain Mana www.domrainmana.pl
Partner: BART i Opera Leśna,
Patron Honorowy: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich

Patronat medialny: Radio Gdańsk i Trojmiasto.pl

fotografie – Rafał Malko