Koncert 2011 - "Zagan Acustic"

Koncert 2011 – „Zagan Acustic”

Paweł Zagańczyk – akordeon

Joachim Łuczak – skrzypce

Jarosław Stokowski – kontrabas

Nazwa zespołu pochodzi od nazwiska akordeonisty – Pawła Zagańczyka, laureata Pomorskiej Nagrody Artystycznej za 2010 rok, przyznawanej młodym uzdolnionym artystom. Muzycy są absolwentami i studentami Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W ciągu pięciu lat istnienia Zespołu Zagan Acoustic wykonał ponad 450 koncertów w Polsce, Litwie, Słowacji, Niemczech i Szwajcarii (szczegóły na stronie internetowej www.acoustic.zagan.pl)

Nietuzinkowe brzmienie uzyskane jest m.in. dzięki obecności w zespole akordeonu, jednego z najpiękniejszych instrumentów w kulturze polskiej.

Do sukcesów zespołu zaliczyć należy zajęcie I-go miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Rozrywkowej i Kameralnej w Giżycku oraz II-go miejsca na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie na Słowacji. W 2011 roku ukazała się płyta pt. „Bernard Ładysz w moim sercu” na której śpiewak operowy Piotr Lempa i Zagan Acoustic prezentują romanse rosyjskie Aleksandra Wertyńskiego w niepowtarzalnych aranżacjach.