Koncert Charytatywny

Koncert Charytatywny

Koncert Charytatywny 2018

Seeme i Sławek Jaskułke dla  autyzmu

W Koncercie wzięli udział:

Piosenkarka Seeme (Kasia Makowiecka) i pianista jazzowy Sławek Jaskułke

Artyści zagrali koncert na rzecz budowy Domu dla osób z autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/Czerska.

Seeme

Jesienną trasę zagrała przed Kortezem. Występowała m. in. na Festiwalu Filmowym Off Camera i Songwriter Łódź Festiwal. Supportowała norweskiego muzyka Thomasa Dybdahl’a. 26 października tego roku premierę miała jej solowa płyta. @seeme to artystka komponująca przy pianinie swoje bardzo osobiste i intymne piosenki. Pisze o tym co czuje, co aktualnie ją nurtuje, co przeżywa w sobie. Musiało minąć trochę czasu i odbyć się kilka podróży by historie napisane przez nią ujrzały światło dzienne. To właśnie nieustanny czas w drodze, spotykanie nowych ludzi i odkrywanie samej siebie pomogły dojrzeć do decyzji by podzielić się tym co ma – swoimi piosenkami.

Sławek Jaskułke

Jeden z najoryginalniejszych przedstawicieli polskiej pianistyki improwizowanej i jazzowej. Artysta wszechstronny – poruszający się zarówno w obszarach muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej, jak też w energetycznych i żywiołowych projektach napisanych dla większych składów jak trio czy sextet.
W swoich kompozycjach zwraca szczególną uwagę na kolorystykę, harmonię oraz barwy dźwięków. Doktor sztuk muzycznych, wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej
w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz, Symphony Hall Chicago, Carnegie Hall Nowy Jork, International Performing Arts Center Moskwa. Od trzech lat  sukcesywnie buduje swoją pozycję rynkową w Japonii, gdzie koncertuje oraz wydaje kolejne albumy spotykając się z ogromnym entuzjazmem publiczności. Twórca projektu „Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo w Shanghaju oraz Singapurze i na scenie Forbidden City Concert Hall Beijing.

O KONCERCIE: Koncert opiera się na materiale z płyt SEA, Moments, Senne. Zawiera także zupełnie nowe, niepublikowane jeszcze kompozycje. Muzyka Sławka Jaskułke w solowym wykonaniu jest oszczędna w środkach, bogata w treści i głęboka w nastroju. Przyjemna, łagodna w brzmieniu i odbiorze wprowadza słuchacza w pogodny nastrój, uspokaja, a przede wszystkim zachwyca barwą, harmonią i mistrzowskim wykonaniem.


W czasie koncertu odbyła się aukcja charytatywna obrazów i grafik trójmiejskich artystów na rzecz budowy Domu dla Osób z Autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/ Czerska.

Organizator: Fundacja Dom Rain Mana /www.domrainmana.pl/
Partner: BART i Opera Leśna,
Patron Honorowy: Fundacja Rozwoju „Kocham Sopot”

Patronat medialny: Radio Gdańsk i Trojmiasto.pl