10 szybkich sposobów, zwiększyć swoją MOTYWACJĘ

10 szybkich sposobów, zwiększyć swoją MOTYWACJĘ

Znalezione i przetłumaczone, ale juz nie pamietam źródła. Poniewaz jednak są to rady uniwersalne, więc sie nimi dzielę”

Każdy ma problemy z motywacją. Czasami trzeba coś zrobić, ale nie umiemy się zmobilizować. Wtedy potrzebny jest motywacyjny impuls. Są  sposoby, które mogą pomóc, a dziś ukażemy  10 z nich.

  1. Skup się na końcowym  wyniku.  Niezależnie nad czym pracujesz,  to ta praca  ma  cel. Nawet jeśli proces jest nudny i frustrujący, końcowy wynik jest warty tego wysiłku.
  1. Zrób sobie przerwę. Zdarza się, że motywacja słabnie, ponieważ pracujesz zbyt ciężko i za długo. Zrób sobie przerwę. Nawet kilka minut z dala od komputera, może pomóc się odprężyć. Jest to również świetny sposób, aby odzyskać swój punkt widzenia, jeśli czujesz się przytłoczony przez zadania.
  1. Idź na spacer. Jednym z najlepszych sposobów, aby zrobić sobie przerwę jest pójść na spacer. Nawet pięć minut spaceru  pomaga. Twoje ciało będzie w ruchu i poprawia się krążenie krwi. Wrócisz do pracy z chęcią   do działania.
  1. Napisz  listę zadań. Zdarza się, że motywacja może gwałtownie obniżyć się,  ponieważ  jesteś zajęty i masz  dużo różnych  obowiązków na głowie,  nie wiesz, od czego zacząć. Napisz listę zadań na resztę dnia. Przelej wszystko z głowy na papier. To zajmie Ci tylko kilka minut – a wszystko będzie wyglądać o wiele łatwiej.
  1. Wyścig z czasem. Walczysz z monotonnym i żmudnym zadaniem ? Postaw sobie wyzwanie, aby pracować szybciej. Celem  będzie na przykład  usunięcie niepotrzebnych wiadomości ze skrzynki mailowej  w zaledwie 30 minut. Postaraj się zrobić porządek z  tym ​​ogromnym stosem plików w niecałą godzinę. Ustaw czas i spróbuj go pokonać !
  1. Zapytaj znajomego. Przyjaciele są doskonałym źródłem wsparcia. Szybka rozmowa  online  lub przez telefon może stanowić prawdziwy  zastrzyk motywacji. Jeśli masz problemy z dietą lub ćwiczeniami, zadzwoń do przyjaciela i powiedz mu to . Jeśli masz wątpliwości co do swojej pracy w  projektowaniu, porozmawiaj z innymi projektantami. Przypomnij sobie, o wartości tego, co robisz.
  1. Wypij szklankę wody. Czy pijesz wystarczającą ilość wody? Niiewielkie odwodnienie sprawia, że ​​trudno się skupić – więc jeśli poziom Twoje koncentracji spada , napij się  szklanki wody.
  1. Pracuj naprzemiennie nad  dwoma zadaniami. Masz kilka dużych zadań zrobienia? Wybierz dwa i pracuj naprzemiennie z  nimi: 15 minut przeznacz na jedno zadanie i kolejne 15 minut na drugie. I tak dalej. Pomaga Ci to utrzymać się w działaniu (jeżeli masz tylko dziesięć minut będziesz skupiać się bardziej niż jeśli masz do dyspozycji  dwie godziny) i powstrzymuje przed znudzeniem się wykonywania tej samej czynności.
  1. Zmierz się z  łatwym zadaniem. Jeśli Twój poziom motywacji  jest niski , zrób coś  łatwego. Zalicz jedno proste zadanie z listy. To może być wysłanie e-maila, wykonanie telefonu, zajęcie się drobnym problemem z komputerem – wszystko, co zajmie Ci  mniej niż  piętnaście minut. Jeśli to  jest coś, co odkładałeś od dłuższego czasu,  będziesz czuć się świetnie, że już w końcu masz to za sobą.
  1. Napisz, co już zostało zrealizowane. Być może czujesz, że nie robisz znacznych postępów w osiąganiu swoich celów. Jeśli tak jest, weź kartkę papieru i spisz wszystko, co  już dokonałeś. Niewielki z pozoru sprawy składaja się  na prawdziwe, osiągnięcia – zapisując je przypomnisz sobie,  jak daleko już zaszedłeś.