Wspomnienie

Wspomnienie

Gesty dobroci są jak kwiaty wsunięte między kartki książki: uczucia z nimi związane ożywają nawet po latach /Pam Brown/

22.04. 2012 r. zmarł nagle przyjaciel i dobroczyńca Fundacji Dom Rain Mana, Tadeusz Lipski, zastępca Nadleśniczego z Nadleśnictwa Czersk.

Poznaliśmy Go w 2009 r. przy okazji organizowania wycieczki do skansenu we Wdzydzach, którą planowaliśmy zakończyć na fundacyjnej ziemi w Kwiekach. Chcieliśmy rozpalić tam ognisko, ale miejsce nie było jeszcze do tego przygotowane. Pan Tadeusz Lipski z żoną zaprosili wtedy całą 43 osobową grupę na położona nieopodal swoją prywatną działkę. Nasz Przyjaciel nie tylko oddał do dyspozycji pięknie zagospodarowany teren, ale i swój czas, a dodatkowo, na naszą grupę czekały kartony z wędzonymi pstrągami – poczęstunek od Gospodarzy. Były wspólne rozmowy, ale i wspólne śpiewy i tańce przy ognisku… Serdeczne przyjęcie niezwykle wzruszyło rodziców naszych podopiecznych z autyzmem, którzy nie często doświadczają takiej bezinteresownej dobroci.
To było nasze pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie. Nie szczędził starań, by nam pomagać. Każdy kontakt z p. Tadeuszem Lipskim był piękną lekcją jak być dobrym dla innych niczego w zamian nie oczekując. Nigdy tej nauki nie zapomnimy!

Ewa Szmytkowska