Z Fundacją do Malborka!

Z Fundacją do Malborka!

Juz postanowione! 19 września jedziemy do Malborka, by pod opieką przewodników zwiedzić Zamek Krzyżacki w Malborku, gotycką warowną budowlę wzniesioną w XIII w, a w latach 1309–1457 siedzibę wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i władz Prus Zakonnych. Zamek w 1997 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Okazało się, że nasi autystyczni podopieczni nie zwiedzali nigdy tego muzeum, chcemy więc dać im okazję do poznania historii naszego regionu.

Dostalismy dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego – BARDZO DZIEKUJEMY! Wystarczy na kosztu wynajęcia autokaru, a dzieki super obniżce cen biletów do Muzeum, także na część opłaty za bilety wstępu i przewodników w Muzeum Zamku w Malborku.

Spędzieliśmy wspaniały dzień, piękny, sloneczny, jakby lato jeszcze się chciało do nas przytulić. Wspólne, rodzinne zwiedzanie, w gronie zaprzyjaźnionych osób, mających podobne życiowe doświadczenia,  a później ognisko z kiełbaskami i piknik w leśnictwie Bukowiec k/ Starogardu Gdańskiego  było  radosnym przeżyciem i dla naszych podopiecznych z autyzmem i dla opiekunów – uczestników wycieczki. Dla wolontariuszy była to bezcenna okazja  poznania specyfiki autyzmu i możliwość uczynienia czegoś dobrego dla innych.

Po raz kolejny dośwadczyliśmy dobroci leśników, bo bezinteresownie udostępnili nam piekny obiekt rekreacyjny … a kiedy przyjechaliśmy płonęło już dla nas  ognisko ! Piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy i zbieraliśmy grzyby w lesie … szybko płynie czas … Z żalem, ze ten wyjątkowy dzień musi się skończyć wracaliśmy do domów.