Z Fundacją do Malborka!

Z Fundacją do Malborka!

Juz postanowione ! 19 września jedziemy do Malborka,  by  pod opieką przewodników zwiedzić Zamek Krzyżacki w Malborku,

gotycką warowną budowlę wzniesioną w  XIII w, a w  latach 1309–1457 siedzibę wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i władz Prus Zakonnych. Zamek  w 1997 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Okazało się , że nasi autystyczni podopieczni nie zwiedzali nigdy tego muzeum, chcemy więc dać im okazję do poznania historii naszego regionu.

Dostalismy dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego – BARDZO DZIEKUJEMY! Wystarczy na kosztu wynajęcia autokaru, a dzieki super obniżce cen biletów do Muzeum, także  na część opłaty za bilety wstępu i przewodników w Muzeum Zamku w Malborku.

Spędzieliśmy wspaniały dzień, piękny , sloneczny, jakby lato jeszcze się chciało do nas przytulić. Wspólne , rodzinne zwiedzanie, w gronie zaprzyjaźnionych osób, mających podobne życiowe doświadczenia,  a później ognisko z kiełbaskami i piknik w leśnictwie Bukowiec k/ Starogardu Gdańskiego  było  radosnym przeżyciem i dla naszych podopiecznych z autyzmem i dla opiekunów – uczestników wycieczki. Dla wolontariuszy była to bezcenna okazja  poznania specyfiki autyzmu i możliwość uczynienia czegoś dobrego dla innych.

Po raz kolejny dośwadczyliśmy dobroci leśników, bo bezinteresownie udostępnili nam piekny obiekt rekreacyjny … a kiedy przyjechaliśmy płonęło już dla nas  ognisko ! Piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy i zbieraliśmy grzyby w lesie…. szybko płynie czas…Z żalem, ze ten wyjątkowy dzień musi się skończyć wracaliśmy do domów.